Чудо во Петриње: Спасена девојка која била затрупана со цигли и бетон

Чудо во Петриње: Спасена девојка која била затрупана со цигли и бетон

Спасена е девојка која била затрупана со цигли и бетон по разорниот земјотрес кој вчера го погоди хрватскиот град Петриње.

Девојката била заглавена во својот дом, а пожарникарите едвај ја спасиле.

-Поразен е само тој кој се откажува. Од овој дом извлековме жива девојка која беше затрупана со цигли и бетој. Ѝ посакуваме многу среќа и брзо оправување. Ви благорариме многу на пораките со поддршка, соопшти противпожарата единица од Новска на Фејсбук.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds