Цар: Додека околу него демонстрантите фрлаат камења кон полицијата, тој си мота цигара (ВИДЕО)

Цар: Додека околу него демонстрантите фрлаат камења кон полицијата, тој си мота цигара (ВИДЕО)

Немири, камења, шок бомби. Тоа беше сликата на денешниот протест против пресудата за процесот „Монструм“.

Но, „славата“ на демонстрантите им ја зеде еден граѓанин кому не му беше до насилство. Тој само си седна на клупа на автобуска станица и моташе цигара како ништо да не се случува околу него.

Видеото на Твитер го објави фотографката Арбнора Мемети

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds