Цените на горивата не се менуваат

Цените на горивата не се менуваат

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) како и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат, а за 1,492 ден/кг се намалува цената на Мазутот М-1 НС и сега ќе изнесува 52,662 ден/кг, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 и натаму ќе се продава за 81,00 денар/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 83,00 денари/литар, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе чини 82,00 денари/литар, а маслото за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,00 денари/литар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds