Цезар салата со Марио од „Преспав“

Цезар салата со Марио од „Преспав“

Во втората епизода од новата кулинарска серија „Кујната на Марио“ познатиот лик од серијата „Преспав“ нѐ води кон приготвување на вкусна Цезар салата.

За разлика од „Преспав“ каде Марио повеќе порачуваше отколку што готвеше, а она што го готвеше и не беше нешто многу вкусно, мора да признаеме дека каде-каде се подобрил.

Навистина одлично подготви Цезар салата, рецепт кој секој може да го направи следејќи ги неговите инструкции.

Потребни состојки:

150 г пилешки стек
неколку листови марула
сланина
20 г пармезан
леб од сончоглед
неколку лажици мајонез
инчуни
лук
сенф
сол
бибер
сув зачин

 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds