Циклонот од Германија пристигна во Србија

Циклонот од Германија пристигна во Србија

Метеорологот Ѓорѓе Џуриќ на својот Фејсбук профил објави дека циклон кој пристигна над Германија, која беше сериозно погодена од поплавите, пристигна во Србија и најави дека државата ќе биде под циклонот до вторник, со опасност од грмотевици, град и обилни врнежи од дожд .

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds