Црна Гора ги отвора границите за туристи од источна ЕвропаЦрна Гора ги отвора границите за туристи од источна Европа

Здравствените власти во Црна Гора, откако продолжи намалувањето на бројот на заболени со коронавирус, донесоа одлука за понатамошно ублажување на епидемиолошките мерки и дозволија влез на туристи од источна Европа без никакви услови.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds