Црна Гора го слави Денот на независноста

Црна Гора го слави Денот на независноста

Црна Гора денеска го одбележува Денот на независноста, 16 години откако ја напушти државната заедница со Србија, по референдумот и откако ја врати независноста. Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ по повод празникот изјави дека земјата денеска цврсто стои на европскиот пат и е почитувана членка на НАТО. Во својата честитка, Ѓукановиќ кажа дека се повеќе граѓани […]

The post Црна Гора го слави Денот на независноста first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy