Црна Гора: Нема затворање на границите подготвени сме за сезоната

Црна Гора: Нема затворање на границите подготвени сме за сезоната

Министерството за економски развој на Црна Гора соопшти дека границите на оваа земја ќе бидат и натаму отворени, и покрај тешката состојба со коронавирусот, пренесува државната телевизија.

„Црна Гора е во центарот на вниманието во сите руски медиуми. Нема затворање на границите, ние ќе бидеме подготвени за сезоната “, објави Министерството за економски развој.

Поради катастрофалната епидемиолошка состојба, затворањето на границите го побара претседателот на државата, но и други истакнати личности од јавниот живот во Црна Гора.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds