Црвен крст-Струга отвори пункт за собирање помош за населението во Албанија

Црвен крст-Струга отвори пункт за собирање помош за населението во Албанија

Црвен крст-Струга информира дека почнувајќи од денска во период од 8:00 до 18:00 часот, во своите простории ќе отвори пункт за собирање помош за населението во Албанија.

Сите хумани граѓани можат да донираат храна, средства за хигиена, бебешка храна, пелени и ќебиња.

Oсвен на овој начин, можете да донирате и преку телефонскиот број 143 400 (преку сите оператори).

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds