• 12/07/2020
 Да му помогнеме на шестгодишниот Јане од Зрновци за лекување во Турција!

Да му помогнеме на шестгодишниот Јане од Зрновци за лекување во Турција!

Шестгодишниот Јане Николов од с. Зрновци, Кочани,треба да оди на операција во Турција, а родителите ги замолија хуманите граѓани да помогнат кој колку може.
Иницијативата е од нивна пријателка која на Фејсбук го сподели апелот за помош со фотографии и документи за лекувањето, но и видео од малиот Јане кој сака да оздрави.

Сметката на која може да се донира е следната: 290500018338167, ТТК банка.

Digiqole ad

Можеби ке те интересира