Дали ќе се затворат и границите? Одговара премиерот Заев

Дали ќе се затворат и границите? Одговара премиерот Заев

Поради новиот сој на коронавирус во земјава се воведуваат нови рестриктивни мерки, но на новинарско прашање премиерот Заев одговараше дали ќе има или се планира затворање на граничните премини.

„Не. нема затворање на границите, бидејќи ние знаеме дека заразата се шири тука дома“, потеницраше Заев.

Тој додаде дека остануваат на ставот за ослободување на српските државјани од патарини, а се тоа би се решило си винтетка која би се поставила на секое возило кое влегува во нашата држава а притоа има спрски регистарски ознаки.

Оваа мерка и како благодарност за српските државјани поради донираните вакицни.

Извор:ТВ 21

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds