Далиќ покажа како слават Хрватите: Патриотизам и храброст! (ВИДЕО)

Далиќ покажа како слават Хрватите: Патриотизам и храброст! (ВИДЕО)

Хрватите слават нов голем успех на Светските првенства, влегоа меѓу четирите најдобри и тоа преку Бразил кој важеше за главен фаворит на ова натпреварување.

Селекторот Златко Далиќ на социјалните мрежи објави видео како слават за време на вечерата и напиша: Заедништво, храброст, патриотизам, вера!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy