Дедо Мраз го чистеше Охридското езеро од гуми, лименки, пластични шишиња… (ВИДЕО)

Дедо Мраз го чистеше Охридското езеро од гуми, лименки, пластични шишиња… (ВИДЕО)

Нуркачите од нуркачкиот клуб „Акватек“, спроведоа еко-акција под водите на Охридското езеро. Членовите на нуркачкиот клуб беа облечени како Дедо Мраз и го чистеа дното од каде извадија гуми од автомобили и камиони, лименки од пијалоци и пластични шишиња и чаши.

Изминатава година нуркачкиот клуб „Акватек“, направи неколку акции за чистење на езерото.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds