„Декатлон“ влегува во Македонија

„Декатлон“ влегува во Македонија

Познатиот француски трговски синџир „Декатлон“ (Decathlon) влегува на пазарот во Македонија, пишува порталот Skimacedonia на истоименото здружение чија основна дејност е промоција на ски регионите и национални паркови, туризмот и развој на зимските и аутдор спортови.

Како што се наведува во информацијата подготвките за овој процес се веќе започнати и ќе се реализира во три фази.

Инаку „Декатлон“ е популарен бренд меѓу планинарите, велосипедистите, скијачите, и другите спортиси и рекреативци поради изобилството понуда во продавниците, и пристапните цени. Од земјите во соседството присутен е во Бугарија и Србија и во Грција.

Компанијата e основата во 1976 година во Франција и има над 1.500 продавници во 69 земји во светот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds