Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Поради дефект во водоводната мрежа дел од Струга денеска е без вода.Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода се реоните „Стара Стружанка“, „Мислешевски пат“ и „Стара Аполонија“.

Екипи на ЈП „Водовод и каналзиација“ – Струга се на терен за да го санираат овој дефект, соопшти претпријатието. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds