Демонстранти ја запалија елката во Тирана (ВИДЕО)

Демонстранти ја запалија елката во Тирана (ВИДЕО)

Илјадници граѓани денеска протестираат против полицијата по убиството на младиот Клодијан Раша.

Дел од демонстрантите се обиделе да ја запалат, а потоа и ја срушиле елката која е поставена пред премиерскиот кабинет, како знак на револт кон државата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds