Денес (сабота) г-дин Талат Џафери на средба со граѓаните на Лабуништа

Денес (сабота) г-дин Талат Џафери на средба со граѓаните на Лабуништа

Денес (сабота) 27.06.2020 во посета на Лабуништа доаѓа носителот во 5-та изборна единица од редовите на Демократската Унија за Интеграција г-дин Талат Џафери, кандидатот за пратеник од Струга г-дин Јетон Шаќири, министерот за економија г-дин Крешник Бектеши, заменик министерот за здраство г-дин Армемд Арслани, градоначалникот на Струга г-дин Рамис Мерко и др.Средбата во Лабуништани е закажана во 19:00 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds