Денес сончево со услови за појава на магла

Денес сончево со услови за појава на магла

Утрото беше ведро и студено, преку денот ќе биде сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе се движи во интервал од -1 до 13 степени. Утре ќе биде променливо облачно, попладне со локален слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Извор: УХМР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds