Дербито во 13-коло од 2-МЛ запад ќе се одигра во Струга

Дербито во 13-коло од 2-МЛ запад ќе се одигра во Струга

Утре во рамиките од 13-тото коло фокусот ќе биде насочен во Струга каде ќе се одигра дербито на колото помеѓу екипите на ФК Лабуништа и ФК Скопје, Лабуништани ќе се обидат да го искористат домашниот терен потпомогнати од навивачката група Гмечери, да го добијат овој дуел и да го презвземаат лидерското место , потиснувајќи го токму противникот кој со бод предност е лидер во втората лига запад.

Натрпеварот ќе се одигра во 13:00 часот под арбитража на Тефику.

Не очекува тежок натпревар утре имајќи во предвид дека екипата на Скопје е силен противник мора да дадеме се од себе и да изиграме на највисоко ниво за да извлечиме позитивен резултат.

Атмосверата во тимот како и секогаш е на високо ниво мислам дека ако ја играме нашата предпознатлива офанзивна игра бодовите ќе останат во Струга очекуваме оргомна подршка и од нашиот 12-ти играч публиката кој се инзвонредни без оглед дали играме дома или на гости изјави младиот Неџми Реџепи.

Од табортот известуваат дека утре нема да можат да сметаа на услугите на одличниот напаѓач Хасан Сунај кој поради пет жолти картони ќе го пропушти дербито…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds