Десерт на денот: Киндер буено колач, без печење

Десерт на денот: Киндер буено колач, без печење

Идеја за десерт за трпеза.

Потребни состојки:

32 бисквити

100 мл млеко

3 големи лажици крем со лешници

Фил

2 пудинга од ванила

500 мл млеко

4 лажици шеќер

100 г печени лешници

300 г несолено сирење

250 мл слатка павлака

За декорација

70 г чоколадо

2 лажици масло

Потребно ви е тавче со големина 20х30 за да може да собере 16 бисквити.

Начинот на подготовка погледнете го во видеото.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds