Дете починало откако излегло од вода на плажата во Неум

Дете починало откако излегло од вода на плажата во Неум

Вчера во Неум (БИХ) тринаесетгодишно момче починало, откако излетало од водата.

Несреќата се случила на плажа во делот на Неум познат како Сурдуп.

Брза помош пристигнала на лице место, но немало помош за несреќното момче. Според неофицијални информации, детето е од Какањ, а било на одмор со неговите родители.

извор:klix.ba

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds