До 13 часот излезноста на изборите во Лабуништа 10,08

До 13 часот излезноста на изборите во Лабуништа 10,08

На предвремените парламентарни избори до 13 часот во Лабуништа во сите избрачки места излезеноста е 10,08 отсто од лицата со право на глас,или своето право на глас го оствариле 610 гласачи.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds