До 13 часот излезноста на изборите во Струга 17,61

До 13 часот излезноста на изборите во Струга 17,61

На предвремените парламентарни избори до 13 часот во Струга на гласање излегле 17,61 отсто од лицата со право на глас.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds