До 15 часот излезноста на изборите во Лабуништа 18,10

До 15 часот излезноста на изборите во Лабуништа 18,10

На предвремените парламентарни избори до 15 часот во Лабуништа во сите избрачки места излезеноста е 18,10 отсто од лицата со право на глас,или своето право на глас го оствариле 1114 гласачи.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds