До 17 часот во Лабуништа гласале 22,57 отсто од гласачите

До 17 часот во Лабуништа гласале 22,57 отсто од гласачите

На предвремените парламентарни избори до 17 часот во Лабуништа во сите избрачки места излезеноста е 18,10 отсто од лицата со право на глас,или своето право на глас го оствариле 1,389 гласачи.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

извор:https://rezultati.sec.mk/

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds