До 19 часот во Лабуништа гласале 27,27 отсто од гласачите

До 19 часот во Лабуништа гласале 27,27 отсто од гласачите

На предвремените парламентарни избори до 19 часот во Лабуништа во сите избрачки места излезеноста е 27,27 отсто од лицата со право на глас,или своето право на глас го оствариле 1,678 гласачи.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds