До 19 часот во Струга гласале 35,60 отсто од гласачите

До 19 часот во Струга гласале 35,60 отсто од гласачите

На предвремените парламентарни избори до 19 часот во Струга на гласање излегле 30,06 отсто од лицата со право на глас, или своето право на глас го оствариле 21,663 гласачи.

Гласањето се одвива непречено, без какви било направилности во фер и демократска атмосфера.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds