Доаѓа сезоната, еве зошто треба да ја јадете: Oвошка која го чува срцето, коските, но и подмладува

Доаѓа сезоната, еве зошто треба да ја јадете: Oвошка која го чува срцето, коските, но и подмладува

Доаѓа сезоната на кајсии, а тие се добри за срцето, коските и подмладуваат.

Тие се одличен избор ако сте на диета. Имаат витамин А, поради што се добри за очите, кожата и го зајакнуваат имунитетот.

Суви или свежи, тие се полни со влакна.

Калиумот кој го содржат е добар за срцевите мускули.

Имаат антиоксиданси и ако здравствениот ефект од нив не ви е важен, убавината сигурно ви е важна.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy