Добри вести од УЕФА: Ериксен е свесен во болница!

Добри вести од УЕФА: Ериксен е свесен во болница!

Данската фудбалска ѕвезда Кристијан Ериксен колабираше на натпреварот против Финска на отворањето на Европското првенство (ЕП) и поради несаканиот момент дуелот на „Паркен“ е во прекин.

Фудбалерите се шокирани и плачат, гледачите се занемени, а лекарите се борат за животот на Данецот. Според последните информации, Ериксен свесен го напуштил теренот.

Исто така се огласија и од УЕФА, од каде сооопштија дека играчот е свесен и е моментално во болница. Повеќе информации ќе следат наскоро, поточно во 19:45 часот, кога ќе се огласат од кризниот штаб на европската куќа на фудбалот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds