Дојава за бомба во Сплит, евакуирани 250 лица

Дојава за бомба во Сплит, евакуирани 250 лица

Утринава непознато лице пријавило дека во зградата на Жупанискиот суд во Сплит е поставена бомба.

Сите вработени и странки биле евакуирани, а полицијата ја проверува зградата.

Дојавата за бомба била во 8:45 часот, а евакуирани се 250 лица.

-На лице место службеници од противексплозивна заштита ќе направат увид, изјавиле од полицијата.

 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy