Донирано возило од Германија за охридската Противпожарна служба

Донирано возило од Германија за охридската Противпожарна служба

Општина Охрид доби специјално товарно противпожарно возило како донација од членовите на социјалдемократскиот општински совет на Тутлинген-Меринген, Германија.

Се работи за современо возило од марката „Ивеко-Магирус“, опремено со целокупната потребна опрема за гаснење на пожари.

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds