Драма во Скопје: Украле возило, па бегале и пукале кон полицијата

Драма во Скопје: Украле возило, па бегале и пукале кон полицијата

Непознати лица украле автомобил во Гази Баба, по што се дале во бегство и пукале кон полицијата која ги следела.Сцената се одвивала вчера попладне, кога М.Т. пријавил во полицијата дека неговото возило е украдено. Полициски службеници го затекнале автомобилот во Маџари и почнале да го следат.

Кога крадците ја забележале полицијата го оставиле возилото и почнале да бегаат.„Тие не застанале на предупредување од полициските службеници, а едно од лицата испукало еден куршум кон нив, но не ги повредил. Исто така, полициски службеник испукал еден куршум во воздух“, велат од МВР.

Возилото било вратено на сопственикот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds