Дрогиран српски државјанин предизвика сообраќајна несреќа во Барселона во која загина бебе

Дрогиран српски државјанин предизвика сообраќајна несреќа во Барселона во која загина бебе

Државјанин на Србија (42 г.) под дејство на дрога предизвикал тешка сообраќајна несреќа во Барселона, при што загина едно бебе старо само 17 дена, а неговите родители се во критична состојба.

Како што известуваат шпанските медиуми, а пренесуваат српските, вчера околу 19 часот дрогираниот возач изгубил контрола над воланот, удрил во автомобиалот во кое се наоѓало младото семејство, а нивниот автомобил удрил во заштитната ограда од патот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds