Државјанин на Венецуела приведен на „Ќафасан“,  полицијата кај него пронашла марихуана

Државјанин на Венецуела приведен на „Ќафасан“, полицијата кај него пронашла марихуана

– На 13-ти јуни 2022 година, во 11:40 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода 22-годишниот Ј.Х.С.М. од Венецуела.

– Тој се превезувал во автобус и при преглед кај него и во неговиот багажот била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во Полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds