Двајца охриѓани фатени во бесправен лов на крап

Двајца охриѓани фатени во бесправен лов на крап

Вчера, во 06.20 часот, полициски службеници од полициската станица за граничен надзор „Охридско езеро“, на подрачјето од рекреативната зона „Мазија“, каде е забранет стопански риболов, во метален чамец, во бесправен риболов на охридски крап со мрежа, затекнати се две лица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Лицата се повикани на разговор во полициската станица и против нив ќе биде поднесена пријава според Законот за Рибарство и Аквакултура.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds