Двајца возачи во Струга санкционирани поради возење под дејство на алкохол

Двајца возачи во Струга санкционирани поради возење под дејство на алкохол

На 07/08.02.2021 година, во времето од 20 до 02 часот, на подрачјето на СВР Охрид беше реализирана акциска сообраќајна контрола кон возачи кои управуваат моторни возила под дејство на алкохол. Притоа, полициските службеници извршија контрола на 184 патнички моторни возила (Охрид-18, Струга-59, Кичево-85, Дебар-22) и при извршено алкотестирање, констатираа 09 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол (Охрид-04, Струга-02, Кичево-02, Дебар-01). Тие се исклучени од сообраќај, времено одземени им се сообраќајните документи и се соодветно санкционирани.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds