Две лица фатени во Струга како употребуваат дрога

Две лица фатени во Струга како употребуваат дрога

На 22-ри ноември 2020 година во 12:30 часот во ОВР Струга се приведени А.Р.(33) и А.М.(26), двајцата од Дебар.

Тие, се затекнати во напуштена барака на улицата „ЈНА“ во Струга како употребуваат наркотична дрога. По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds