Две лица физички нападнале стружанец на улицата „Пабло Неруда“

Две лица физички нападнале стружанец на улицата „Пабло Неруда“

На 19-ти март 2021 година во 15:20 часот во полициската станица Струга било пријавено нарушување на јавниот ред и мир на улицата „Пабло Неруда“ во Струга.

– Пријавен е физички напад извршен од страна на 23-годишниот В.М. и 46-годишниот А.М. врз 22-годишниот Ф.З., сите од Струга. Против напаѓачите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds