Две лица купувале во продавница во Струга со фалсификувана банкнота од 50 евра

Две лица купувале во продавница во Струга со фалсификувана банкнота од 50 евра

На први декември 2020 година, лицето В.Ќ. пријавило во ОВР Струга дека две лица од неговата продавница купиле производ со фалсификувана банкнота од 50 евра.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds