• 25/09/2020

Две лица нападнале охриѓанец на бензиска во Струга

 Две лица нападнале охриѓанец на бензиска во Струга
loading...
Advertisement

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против И.Т.(36) од Скопје и К.Т.(35) од струшкото село Калишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. Тие, на 13.11.2019, во кафетерија на бензиска станица во Струга физички нападнале 23 годишен Охриѓанец.

фото: Архива

Извор:skopje1.mk