Две лица од с. Враништа напднале 22  годишен сожител

Две лица од с. Враништа напднале 22 годишен сожител

Во последниот период полицискиот билтенне преполн со нарушувања на јавниот ред и мир. Речиси да нема ноќ, а да не се случи тепачка или физички напад.

Последниот инцидент СВР Охрид го регистрирал вечерта на 23 февруари околу 23 часот, пред угостителски објект во струшкото село Враништа,. Нарушен бил јавниот ред и мир со физички напад извршен од две лица врз 22 годишен сожител.

Полицијата против напаѓачите ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds