Две лица од Струга физички се пресметувале на улица

Две лица од Струга физички се пресметувале на улица

На 22-ри септември 2020 година, во 03:10 часот, на улицата „Пролетерски Бригади“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со карање и тепачка помеѓу 31-годишен. и 29-годишн, двајцата од Струга.

-Против нарушителите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds