Две лица од Струга приведени поради непочитување Полициски час

Две лица од Струга приведени поради непочитување Полициски час

Во времето од 22 до 05 часот, за време на полицискиот час, на подрачјето на СВР Охрид регистрирани четири лица (Охрид-1, Струга-2, Кичево-1) кои не ја почитувале забраната за движење односно на ограничувањето на движење од 22 до 05 часот, со цел спречување на ширењето на вирусот Ковид 19.

Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds