Две лица од Струшко вршеле јавен превоз без соодветна лиценца

Две лица од Струшко вршеле јавен превоз без соодветна лиценца

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 59-годишниот З.М. и 44-годишниот С.Г., двајцата од струшкото село Радолишта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

-При контрола извршена од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај на 20.10.2020 година на улицата „Маршал Тито“ во Струга, полициските службеници ги затекнале при превоз на патници, и тоа првопријавениот со такси возило „Мерцедес“, а второпријавениот со такси возило „Сеат“, без да поседуваат лиценца за вршење на општински такси превоз на патници во внатрешниот патен сообраќај, информираат од СВР Охрид.(

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds