• 11/07/2020
 Две лица загинаа во тешка сообраќајка пред зградата на српската влада

Две лица загинаа во тешка сообраќајка пред зградата на српската влада

Во тешка сообраќајна несреќа пред зградата на српската влада во Белград загинаа две лица, а осум се повредени, пренесуваат тамошните медиуми.

Според првичните информации, се верува дека несреќата на крстосницата пред владината зграда се случила кога возач поминал на црвено светло и се судрил со комбе.

Српски „Пинк“ известува дека загинатите имале 20 години, а меѓу повредените е и двегодишно дете кое има тешки повреди на главата.

Сите повредени имаат повреди на градите, главата и екстремитетите.

Digiqole ad

Можеби ке те интересира