Две трагедии во Србија за еден ден: Струен удар усмрти две девојчиња

Две трагедии во Србија за еден ден: Струен удар усмрти две девојчиња

Србија денеска беше потресена од моструозносто убиство на тричлено семејство, кои биле запалени а во меѓувреме уште еден трагичен настан се случил.

Имено, во центарот на Обреновац, на улицата Караџорџева, денеска се случила голема несреќа,  починале две девојчиња на возраст од 5 и 7 години, пишува РТВ Маг. Се претпоставува дека смртта била предизвикана од струен удар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds