Едниот скокнал од скеле: Двајца работници кои реновирале зграда повредени за време на земјотресот во БиХ

Едниот скокнал од скеле: Двајца работници кои реновирале зграда повредени за време на земјотресот во БиХ

Двајца работници се полесно повредени во Мостар од последица на земјотрес.

Како што е потврдено од градежната фирма која е задолжена за реновирање на згради, едниот од работниците се здобил со лесни повреди, додека другиот се повредил при скок од скелето. На двајцата им била укажана лекарска помош.

Потресот со јачина од 5,5 степени според Рихтерова скала, со епицентар од 17 километри јужно од Мостар, ги преплаши граѓаните кои во голем број излегле на улица.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds