Едно лице го загуби животот во страотна сообраќајка на регионалниот пат Гостивар- Чегране

Едно лице го загуби животот во страотна сообраќајка на регионалниот пат Гостивар- Чегране

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила вечерва околу 20 часот на регионалниот пат Гостивар- Чегране, во близина на гостиварското село Форино, објави КУРИР.

Според првичните информации, во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила, „Шкода Фелиција“ со гостиварски регистерски ознаки управувано од Л.Х. (57) од гостиварското село Равен и БМВ со австриски ознаки што го управувал 18 годишниот И.М. од гостиварското село Чегране.

Во автомобилот „Шкода Фелиција“ се наоѓале и три женски лица, при што лицето кое управувало со возилото Л.Х. се здобило со тешки телесни повреди од кои набрзо починал, додека другите три лица од истото возило завршиле со телесни повреди, констатирани во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“.

Возачот на БМВ-то е обезбеден од полицијата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds