Едно лице загина, а четири се повредени во сообраќајка кај Св. Ерaзмо

Едно лице загина, а четири се повредени во сообраќајка кај Св. Ерaзмо

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево околу 17 часот на патниот правец Охрид – Струга, кај Св. Ерзамо. Во несреќата како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски, учествувале три возила.

Дознаваме дека во незгодата животот го загубило едно лице, а четири се здобиле со повреди.

На местото на настанот во тек е увид, а сообраќајот се пренасочува.

извор: Ohridnews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds