Едно лице загина во Струга во сообраќајна незгода

Едно лице загина во Струга во сообраќајна незгода

На 21.12.2020 година во 20.55 часот, на магистралиот пат Струга-Ќафасан, случена е сообраќајна незгода во која, засега непознато моторно возило удрило во пешакот Н.Н.(52) од Струга. Тој бил пренесен во Општата болница во Струга каде, им подлегнал на повредите. Возачот на автомобилот, го напуштил местото на сообраќајната незгода а по извршениот  увид од јавен обвинител и полициски екипи, ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds